اقدامات قبل از جراحی گوش

دستورات و اقدامات قبل از جراحی گوش

اقدامات قبل از جراحی گوش : به طور کلی عمل اتوپلاستی یا جراحی گوش ، نوعی عمل جراحی زیبایی به شمار می رود که در راستای ایجاد تغییر در اندازه ، فرم و موقعیت گوش ها مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ گونه تاثیر مخربی بر سطح شنوایی گوش ها ندارد.

از این رو کلیه افرادی که بنا به هر دلیلی از ظاهر گوش های خود ناراضی هستند می توانند به وسیله این عمل جراحی ، مشکل خود را مرتفع نموده و اعتماد به نفس خویش را بازیابند.

باید توجه داشت اختلالات ظاهری گوش ها ممکن است به صورت مادرزادی و از بدو تولد وجود داشته باشند یا این که در طول زندگی و به دنبال اتفاقاتی نظیر برخورد ضربه ، تصادفات رانندگی و غیره حادث گردند.

برای انجام موفقیت آمیز جراحی اتوپلاستی ؛ علاوه بر توجه به انتخاب جراح متخصص ، باید در رعایت صحیح اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش نیز نهایت دقت را به کار گرفت.

توجه داشته باشید که رعایت اقدامات قبل از جراحی گوش تا حدود قابل توجهی می تواند از بروز عوارض و مشکلات احتمالی در حین عمل بکاهد.

اقدامات قبل از جراحی گوش

اقدامات لازم قبل از جراحی گوش :

همانطور که پیشتر اشاره شد ، حصول نتایج رضایت بخش از جراحی زیبایی گوش ، در وهله اول نیازمند انتخاب یک جراح گوش و حلق و بینی ماهر و مجرب می باشد.

لذا جهت انتخاب بهترین جراح گوش و حلق و بینی ؛ باید در ابتدا از دوستان و آشنایانی که قبلا نزد جراح مورد نظر شما این عمل جراحی را انجام داده و از نتایج آن رضایت دارند تحقیق نمایید.

همچنین می توانید در اینترنت نیز عبارت بهترین جراح گوش و حلق و بینی را جستجو کنید و لیستی از بهترین پزشکان متخصص در این زمینه را تهیه نموده و به مطب آن ها مراجعه کنید و نمونه کار ایشان را از نزدیک ملاحظه بفرمایید.

پس از انتخاب بهترین جراح گوش ، شما عزیزان باید در جلسه مشاوره با جراح منتخب خود شرکت کنید و درباره اهداف و خواسته های تان از انجام عمل جراحی گوش با ایشان صحبت نمایید.

در جلسه مشاوره ، پزشک متخصص اقدام به انجام بررسی ها و تست های سنجش بالینی بر روی بیمار می نماید و تمامی دستورات و اقدامات لازم قبل و بعد از عمل را برای وی تشریح می نماید.

دستورالعمل ها و اقدامات قبل از جراحی گوش :

  • پیش از هر چیز توصیه می شود که افراد در صورت ابتلا به هر نوع بیماری خاص یا مصرف هر گونه داروی خاص ، این موضوع را حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهند.
  • قطع مصرف برخی داروها از قبیل داروهای رقیق کننده خون ؛ همچون بروفن ، ژلوفن ، آسپرین و غیره و نیز داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از دو هفته قبل از عمل گوش جزو ضروریات این عمل جراحی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.اقدامات قبل از جراحی گوش

دلیل تاکید بر عدم مصرف این قبیل داروها از این حیث است که داروهای رقیق کننده خون سبب اختلال در انعقاد خون شده و منجر به تشدید احتمال خونریزی در حین عمل و حتی پس از آن می شوند و بیمار را در معرض خطرات جدی قرار می دهند.

  • از آن جا که الکل ، سیگار و قلیان سبب انقباض عروق خونی شده و به کاهش اکسیژن رسانی خون می انجامند و در نتیجه فرآیند عمل را با مشکل مواجه می سازند ؛ افراد باید از 14 روز قبل از عمل اتوپلاستی ، مصرف الکل و استعمال دخانیات را قطع کنند.
  • گاهی اوقات ممکن است قبل از عمل گوش ، پزشک معالج داروهایی را برای بیمار تجویز نمایند ؛ این داروها باید ضرورتا پیش از عمل و در ساعات مشخص شده و بر اساس دستور به مصرف برسند.
  • آزمایشات تجویز شده توسط جراح ، از مواردی است که فرد ملزم به انجام آن ها قبل از روز جراحی می باشد و باید نتیجه آن را در روز جراحی همراه خود داشته باشد و در اختیار جراح قرار دهد.
  • افراد باید از 8 ساعت قبل از جراحی گوش چیزی نخورده و ننوشند و شب قبل از جراحی نیز تنها یک غذای سبک میل کنند.
  • بهتر است متقاضیان جراحی گوش نسبت به استحمام در روز قبل از عمل اقدام نمایند ، زیرا به منظور پیشگیری از بروز عفونت احتمالی ناشی از عمل غالبا تا چند روز بعد از عمل جراحی گوش امکان دوش گرفتن برای افراد وجود نخواهد داشت.

پاسخ

پانزده + 1 =

Call Now Buttonتماس با دکتر