تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت

در دنیای امروز بسیاری از افراد به دنبال حجیم کردن برخی از نواحی صورت خود هم چون گونه ، لب و غیره می باشند. به همین علت تزریق چربی صورت که یکی از روش های جوانسازی می باشد بسیار محبوب شده است زیرا علاوه بر حجم دهی سبب رفع چین و چروک های پوست نیز می شود.

به صورت غریزی ، همه افراد فارغ از جنسیت ؛ خواهان داشتن پوستی شاداب ، جوان و زیبا می باشند.

پوست در اثر مواردی اعم از افزایش سن ، تغذیه نادرست ، قرارگیری طولانی مدت زیر نور آفتاب و غیره ؛ به مرور زمان شفافیت و جوانی خود را از دست داده و در معرض چین و چروک قرار می گیرد.

خوشبختانه همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد ، در حال حاضر و با پیشرفت قابل توجهی که علم پزشکی در همه زمینه ها بخصوص حوزه زیبایی داشته ، امکان بازگرداندن جوانی به چهره محقق شده است.

انجام خدمات جوانسازی ، در حال گسترش است. تزریق چربی صورت یکی از رایج ترین ، پرطرفدارترین و ایمن ترین خدمات جوانسازی است که شمار متقاضیان آن روزانه ، رو به افزایش است و همچنین نتیجه آن ماندگاری طولانی مدتی دارد.

تزریق چربی صورت

آیا تزریق چربی صورت عوارض دارد ؟

خیر ؛ در ابتدا لازم به ذکر است که چربی ، ماده ای است که از بدن خود فرد گرفته می شود و سپس در ناحیه مورد نظر ؛ تزریق می گردد.

بنابراین از آن جا که از بدن خود فرد است ، بدن هیچ نوع واکنش غیرعادی نسبت به آن نشان نمی دهد.

همچنین انجام صحیح و اصولی فرآیند تزریق ، هرگز منجر به بروز عارضه ای برای بیمار نخواهد شد.

ماندگاری تزریق چربی صورت

لازم به ذکر است که بعد از تزریق چربی ، امکان دارد تقریبا 30 – 70 در صد چربی تزریق شده توسط بدن ؛ جذب شود.

به عنوان مثال ، میزان جذب چربی در لب نسبت به دیگر نواحی صورت ؛ بیشتر است و ماندگاری تزریق در این ناحیه ، تقریبا20 درصد است.

توجه داشته باشید که جهت افزایش ماندگاری تزریق چربی ، بهتر است که فرآیند تزریق طی چند جلسه ( بنا به تشخیص پزشک و صلاحدید وی ) و در فواصل  زمانی تقریبا 4- 6 ماهه ، انجام گیرد.

نحوه تزریق چربی

در ابتدا جهت حجم دهی به ناحیه مورد نظر ، می بایست حجم چربی مورد نیاز از یکی از نواحی بدن که تجمع چربی در آن بالا است برداشته شود.

پس از برداشت چربی و خالص سازی آن در دستگاه های سانتریفیوژ ، به وسیله سوزن هایی مخصوص ؛ چربی پاکسازی شده به این نقاط ، تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ، جهت افزایش کیفیت تزریق و طول عمر آن نیاز به تکرار فرآیند تزریق در چند جلسه خواهد بود.

پاسخ

پنج × یک =

Call Now Buttonتماس با دکتر