تزریق چربی صورت

درباره تزریق چربی صورت

در دنیای امروز بسیاری از افراد به دنبال حجیم کردن برخی از نواحی صورت خود هم چون گونه ، لب و غیره می باشند. به همین علت تزریق چربی صورت که یکی از روش های جوانسازی می باشد بسیار محبوب شده است زیرا علاوه بر حجم دهی سبب رفع چین و چروک های پوست نیز می شود.

به صورت غریزی ، همه افراد فارغ از جنسیت ؛ خواهان داشتن پوستی شاداب ، جوان و زیبا می باشند.

پوست در اثر مواردی اعم از افزایش سن ، تغذیه نادرست ، قرارگیری طولانی مدت زیر نور آفتاب و غیره ؛ به مرور زمان شفافیت و جوانی خود را از دست داده و در معرض چین و چروک قرار می گیرد.

خوشبختانه همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد ، در حال حاضر و با پیشرفت قابل توجهی که علم پزشکی در همه زمینه ها بخصوص حوزه زیبایی داشته ، امکان بازگرداندن جوانی به چهره محقق شده است.

انجام خدمات جوانسازی ، در حال گسترش است. تزریق چربی صورت یکی از رایج ترین ، پرطرفدارترین و ایمن ترین خدمات جوانسازی است که شمار متقاضیان آن روزانه ، رو به افزایش است و همچنین نتیجه آن ماندگاری طولانی مدتی دارد.

تزریق چربی صورت

نکاتی درباره تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت ، از شایع ترین روش های تزریقی به شمار می رود که در حال حاضر مورد توجه گسترده ای واقع شده و به منظور کاهش چین و چروک های پوستی ، افزایش طراوت و شادابی پوست و برجسته سازی برخی نواحی چهره ؛ از جمله گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

لارم به ذکر است که چربی مورد نیاز جهت تزریق ؛ از نواحی ای از قبیل ران ، شکم ، باسن و پهلوها برداشت شده و پس از تلخیص در دستگاه های سانتریفیوژ ، قابل بهره برداری شده و از آن می توان در جاهای دیگر بدن استفاده کرد.

ناگفته نماند تزریق چربی ، غالبا در صورت مورد استفاده قرار می گیرد ؛ البته همانطور که اشاره شد در اعضای دیگر بدن نظیر سینه ، باسن ، پشت دست ها و غیره نیز می توان تزریق چربی انجام داد.

نحوه تزریق چربی

در ابتدا جهت حجم دهی به ناحیه مورد نظر ، می بایست حجم چربی مورد نیاز از یکی از نواحی بدن که تجمع چربی در آن بالا است برداشته شود.

پس از برداشت چربی و خالص سازی آن در دستگاه های سانتریفیوژ ، به وسیله سوزن هایی مخصوص ؛ چربی پاکسازی شده به این نقاط ، تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ، جهت افزایش کیفیت تزریق و طول عمر آن نیاز به تکرار فرآیند تزریق در چند جلسه خواهد بود.

مزایای تزریق چربی

  • پیوند چربی از بدن خود شخص به ناحیه ای دیگر از بدن او یا اصطلاحا پیوند اتولوگ ؛ از جمله پرکننده های پوستی غیرتهاجمی محسوب می شود که در آن ریسک واکنش های حساسیتی بدن نسبت به مواد بیگانه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
  • نتایج به دست آمده در این روش به نسبت دیگر روش ها ، از ماندگاری بالاتری برخوردار است و همچنین ایمنی آن نیز در قیاس با سایر روش ها بالاتر بوده و به جرأت می توان گفت احتمال بروز خطر در این روش تزریقی ، بسیار ناچیز است.
  • از آن جا که در تزریق چربی ، منبع چربی از بدن خود شخص تامین می شود ، هزینه های آن به مراتب از روش های دیگر ارزان‌تر بوده و تکرار آن نیز عارضه ای به دنبال نخواهد داشت.

نتایج تزریق چربی

در برخی موارد ؛ جهت حصول نتایج بهینه و افزایش ماندگاری نتیجه تزریق چربی ، لازم است که فرآیند تزریق در چند جلسه و در بازه های زمانی چند ماهه تکرار شود.

تزریق چربی صورت

ماندگاری تزریق چربی صورت

به طور کلی ماندگاری تزریق چربی در مقایسه با فیلرها ، بیشتر بوده و دوام بیشتری نیز دارد.

لازم به ذکر است که بعد از تزریق چربی ، امکان دارد تقریبا 30 – 70 در صد چربی تزریق شده توسط بدن ؛ جذب شود.

به عنوان مثال ، میزان جذب چربی در لب نسبت به دیگر نواحی صورت ؛ بیشتر است و ماندگاری تزریق در این ناحیه ، تقریبا20 درصد است.

توجه داشته باشید که جهت افزایش ماندگاری تزریق چربی ، بهتر است که فرآیند تزریق طی چند جلسه ( بنا به تشخیص پزشک و صلاحدید وی ) و در فواصل  زمانی تقریبا 4- 6 ماهه ، انجام گیرد.

آیا تزریق چربی صورت عوارض دارد ؟

خیر ؛ در ابتدا لازم به ذکر است که چربی ، ماده ای است که از بدن خود فرد گرفته می شود و سپس در ناحیه مورد نظر ؛ تزریق می گردد.

بنابراین از آن جا که از بدن خود فرد است ، بدن هیچ نوع واکنش غیرعادی نسبت به آن نشان نمی دهد.

همچنین انجام صحیح و اصولی فرآیند تزریق ، هرگز منجر به بروز عارضه ای برای بیمار نخواهد شد.

هزینه تزریق چربی

همانطور که اشاره شد تزریق چربی صورت ، از جمله روش های جوانسازی می باشد که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

تعیین هزینه دقیق تزریق چربی به عوامل متعددی بستگی دارد ؛ بنابراین افرادی که تمایل به انجام تزریق چربی دارند ، جهت آگاهی از هزینه آن باید به پزشک متخصص در این حوزه رجوع فرمایند.

پاسخ

بیست + شانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر