جراحی آندوسکوپیک گوش

عمل جراحی آندوسکوپیک گوش

جراحی آندوسکوپیک گوش ؛ در راستای بازسازی پارگی پرده گوش ، تمیز کردن گوش و ترمیم استخوانچه های گوش میانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این جراحی به علت نبود زخم ، ریسک بروز عفونت در گوش به صفر می رسد.

استفاده از آندوسکوپ در درمان بیماری های گوش به سال ها پیش برمی گردد که در گذشته با محدودیت هایی مواجه بود ، اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و توسعه کارایی های دستگاه آندوسکوپ ، مجددا امکان استفاده از این مکانیزم در زمینه مرتفع نمودن و درمان اختلالات و بیماری های گوش ، محقق شده است.

کاربردهای آندوسکوپی گوش :

جراحی آندوسکوپیک گوش ، طیف وسیعی از کاربردها از اقدامات تشخیصی گرفته تا درمان هایی نظیر درمان اختلالات گوش میانی ، تخلیه ترشحات گوش میانی ، تخلیه ترشحات مجاری گوش ، درمان عفونت گوش میانی ، ترمیم کاهش شنوایی ناشی از تثبیت استخوانچه و غیره را به دنبال دارد.

همچنین به کمک این جراحی می توان وجود فیستول های پری لنفاتیک یا آغاز افت شنوایی را تشخیص داد و به این ترتیب از به وقوع پیوستن آن پیشگیری به عمل آورد.

جراحی آندوسکوپیک گوش

نحوه انجام جراحی آندوسکوپیک گوش :

در جراحی آندوسکوپیک گوش پیش از شروع به درمان بیماری می بایست آناتومی دریچه گرد توسط پرده صماخ مورد بررسی قرار گیرد.

لازم به ذکر است که هدف از بررسی حفره صماخی پیش از جراحی گوش ، جهت درمان عفونت های گوش میانی می باشد.

به این منظور می بایست قبل از انجام آندوسکوپی ؛ پرده صماخ به روش موضعی ، بی حس گردد و سپس گوش خارجی بیمار استریل شده و شستشو داده شود.

پس از آن به کمک میکروسکوپ و با استفاده از اشعه لیزر ، پرده صماخ برش داده می شود و به منظور عکسبرداری از داخل گوش ، آندوسکوپ داخل گوش میانی بیمار قرار داده می شود.

جراحی آندوسکوپیک گوش

مزایای جراحی آندوسکوپی گوش :

در جراحی آندوسکوپیک گوش ، بدون این که برشی در گوش ایجاد گردد و دستکاری زیادی در گوش بیمار ایجاد گردد و آسیبی به بافت نرم گوش وارد شود ؛ دستگاه آندوسکوپ از طریق سوراخ گوش خارجی به گوش بیمار وارد شده و به تشخیص بیماری می پردازد ، چرا که برای درمان قطعی بیماری نیاز به تشخیص آن می باشد.

جراحی آندوسکوپی گوش نوعی عمل سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود ، اما ترجیح بر آن است که بیمار تحت بیهوشی قرار گیرد.

بیمار پس از جراحی آندوسکوپیک گوش ، درد چندانی نخواهد داشت و برخلاف دیگر روش های جراحی نیازی به پانسمان نخواهد داشت ، لذا فرد پس از انجام این جراحی به سرعت قادر به انجام فعالیت های روتین خود خواهد بود.

جراحي آندوسکوپيک گوش ، نسبت به دیگر عمل های جراحی به مدت زمان کمتری نیاز دارد.

پاسخ

1 × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر