جراحی بینی بسته

عمل جراحی بینی بسته

ذهن افرادی که خواستار برطرف کردن ایرادات بینی خود و جراحی آن هستند مملوء از سوالاتی در رابطه با این جراحی زیبایی می باشد ، از جمله شایع ترین سوالات این است که جراحی بینی بسته بهتر است یا جراحی بینی باز ؟

در پاسخ باید بگوییم که جراحی بینی به روش باز و بسته ، تکنیک هایی هستند که جراحان بینی بر اساس سلیقه خود و نیاز بیمار ؛ از هر یک از آن ها برای جراحی کردن بینی افراد و رفع مشکلات ظاهری و عملکردی موجود در بینی آن ها بهره می گیرند.

چه عواملی بر نتیجه جراحی بینی اثر گذارند ؟

لازم به ذکر است ؛ مواردی از قبیل میزان مهارت جراح بینی ، استحکام استخوان های بینی ، ضخامت پوست بینی ، میزان چربی های زیرپوستی ، رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی فاکتورهایی هستند که بر نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار هستند.جراحی بینی بسته

از این رو هرچه میزان مهارت و تجربه جراح بینی بیشتر بوده و فرد در رعایت نکات و دستوالعمل های قبل از جراحی بینی و بعد از آن کوشاتر باشد نتیجه مطلوب تر خواهد بود.

همچنین همانطور که گفتیم ویژگی های ساختاری بینی نیز در میزان رضایت بخش بودن نتیجه جراحی موثر هستند ، از همین رو بینی باید :

  1. از غضروف ها و استخوان های مستحکمی برخوردار باشد.
  2. میزان بافت چربی زیرپوستی آن کم باشد.
  3. پوست خیلی ضخیمی نداشته باشد.

البته باید این نکته را خاطر نشان شد که نازک بودن بیش از اندازه پوست بینی نیز مناسب نیست ، زیرا بی نظمی های ساختار غضروفی – استخوانی را به خوبی نمایان می کند.

جراحی بینی بسته چیست ؟

جراح متخصص ؛ برای رفع ایرادات بینی باید به ساختار آن دست پیدا کند ، از همین رو لازم است تا بر روی پوست بینی تعدادی برش ایجاد نماید.

در واقع محل ایجاد این برش ها است که جراحی بینی را به دو روش باز و بسته تفکیک می کند.

در جراحی بینی بسته ؛ بعد از بیهوش شدن بیمار توسط تکنسین بیهوشی ، پزشک تعدادی برش را درون بینی ایجاد نموده و هیچ برشی بر روی ناحیه کلوملای بینی ایجاد نمی نماید.

این در حالی است که در جراحی بینی به روش باز ؛ جراح ، علاوه بر ایجاد برش های داخلی بر روی کلوملا نیز برش بسیار کوچکی ایجاد می کند و این برش به وی امکان بلند کردن پوست بینی از روی اسکلت زیرین آن را برای جراح فراهم آورده و دسترسی ایشان به کل ساختار بینی و ایجاد تغییرات لازم را بر روی ساختمان بینی را ممکن می سازد.

همانطور که از توضیحات فوق پیداست ؛ جراح بینی در روش باز نسبت به روش بسته اشراف بسیار بیشتری بر ساختمان بینی داشته ، لذا بهتر می تواند ایرادات موجود را برطرف نماید.

به همین دلیل است که بیشتر جراحان بینی از جمله دکتر علیپور جراح بینی ارومیه ، از جراحی بینی باز برای جراحی کردن بینی افراد بهره می گیرند.

پاسخ

8 + 10 =

Call Now Buttonتماس با دکتر