جراحی بینی ترمیمی

عمل جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا Revision Rhinoplasty در حقیقت ، جراحی ثانویه بینی می باشد و به منظور اصلاح ، ترمیم و بازسازی نقائص و ایراداتی از بینی ، صورت می پذیرد که در طول جراحی زیبایی بینی قبلی به خوبی برطرف نشده یا حتی طی آن ایجاد شده است.

چه ایراداتی با انجام جراحی ترمیمی بینی قابل رفع می باشند ؟

  • کجی بینی
  • عدم تقارن حفره های بینی
  • سربالا شدن بیش از حد بینی
  • برطرف نشدن قوز بینی به طور کامل
  • و غیره

انتخاب جراح در جراحی بینی ترمیمی :

جراحی بینی ترمیمی جراحی بینی ترمیمیبه نسبت جراحی اولیه بینی ، پیچیدگی و محدودیت بیشتری دارد ؛ لذا در جراحی ترمیمی ، مشکلات عدیده ای بر سر راه جراح خواهد بود.

در نتیجه انجام موفقیت آمیز جراحی ترمیمی ، نیازمند تجربه و مهارت بالای جراح بینی می باشد.

از این رو باید گفت ، اگرچه با جراحی بینی ترمیمی امکان رفع بسیاری از ایرادات بینی وجود دارد ؛ اما چنانچه انتخاب جراح بینی جهت انجام این جراحی به درستی انجام نگیرد ، نه تنها نمی توان به نتایج قابل قبولی دست یافت ؛ بلکه حتی ممکن است فرد متحمل عوارض جدی تری نیز گردد تا جایی که احتمال دارد با ایرادات شدیدتری در بینی مواجه شده و حتی امکان انجام جراحی ترمیمی دیگری برای وی قابل اجرا نباشد.

از این رو افرادی که بنا به هر دلیلی تصمیم به جراحی مجدد بینی می گیرند ، حتما باید در انتخاب جراح بینی نهایت دقت خود را بکار گیرند تا بدین ترتیب به نتایج رضایت بخشی دست یابند.

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی :

آیا فردی که قبلا جراحی بینی انجام داده می تواند مجددا اقدام به جراحی بینی نماید ؟

این پرسش ، یکی از رایج ترین سوالاتی است که بسیاری از افراد پس از جراحی بینی با آن روبرو هستند.

در پاسخ به این پرسش باید گفت بله ؛ افراد می توانند پس از جراحی بینی اولیه اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی نمایند.

اما پیش از هر چیزی باید توجه داشت که تا یکسال پس از عمل بینی ، فرآیند ترمیم زخم های ناشی از جراحی فعال بوده و بینی هنوز متورم است ؛ از این رو در این بازه زمانی نمی توان نظر قطعی راجع به نتیجه بدست آمده از جراحی ارائه نمود و همچنین به دلیل فعال بودن روند ترمیم زخم ها نیز نمی توان بینی را مجددا تحت عمل جراحی قرار داد.

بنابراین فردی که قبلا جراحی بینی انجام داده تا یکسال بعد از عمل ؛ مجاز به جراحی مجدد نمی باشد.

پاسخ

سه × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر