جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در اصطلاح علمی بلفاروپلاستی نامیده می شود ، یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی صورت بوده و به منظور جوانسازی و بهبود شکل ظاهری پلک و چشم ها انجام می شود ؛ به این صورت که پزشک طی این جراحی ، پوست و چربی های اضافی پلک ها را از بین می برد.

شایان ذکر است که جراحی زیبایی پلک ؛ نمی تواند مواردی از قبیل تیرگی زیر چشم ، چین های پاکلاغی اطراف چشم و افتادگی ابرو را برطرف کند و موارد مذکور ، نیاز به روش های درمانی دیگری دارند.

دلایل نیاز به جراحی زیبایی پلک

پوست در اثر پارامترهایی همچون بالا رفتن سن ، وراثت ، سبک زندگی و عوامل محیطی ؛ تدریجا خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این اتفاق منجر به جمع شدن بیش از حد پوست روی پلک های فوقانی و افزایش چربی در کیسه های حاوی چربی در پلک های تحتانی ، می شود.

افرادی که با مشکلات فوق مواجه هستند ؛ می توانند به منظور رفع این اختلالات در نواحی پلک های خود ، اقدام به انجام جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) نمایند.

پف موجود در پلک های تحتانی ، سبب خسته به نظر رسیدن چهره می شود و به صورت حالتی بیمارگونه می بخشد ؛ افرادی که دچار این حالت در پلک های پایینی خود هستند ، می توانند با انجام جراحی پلک پایین ، این مشکل را مرتفع نمایند.

افتادگی پلک های فوقانی نیز ، علاوه بر این که سبب می شوند فرد پیرتر به نظر برسد ؛ دید محیطی وی را نیز کاهش می دهند. جراحی پلک بالا ، مشکلات بینایی ناشی از افتادگی پلک را کاهش داده یا به طور کلی از بین می برد و همچنین منجر به بازگشت زیبایی و جوانی به پلک ها و در پی آن به چهره می شود.

جراحی زیبایی پلک

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک هستند ؟

بهترین کاندیدا برای جراحی زیبایی پلک ، افرادی هستند که دارای سلامت کامل جسمی و روحی بوده و نسبت به نتایج بلفاروپلاستی دارای انتظارات واقع بینانه باشند.

همچنین لازم به ذکر است که کاندیدای مناسب جراحی پلک می بایست دارای حداقل 35 سال سن باشد ، البته در صورت صلاحدید پزشک ممکن است قبل از 35 سالگی نیز انجام جراحی زیبایی پلک ، بلامانع باشد.

جراحی پلک بالا

در جراحی پلک فوقانی ، جراح متخصص اقدام به ایجاد شکافی ظریف در پشت پلک بالایی و در امتداد خط پلک بیمار می نماید و از این طریق ؛ چربی و پوست اضافی را از این ناحیه استخراج می کند.

در انتها با استفاده از نخ بخیه ، برش ایجاد شده را می بندد.

جراحی پلک پایین

به منظور جراحی پلک تحتانی ، جراح برای رفع پف پلک پایین و بهبود فرم آن ، می تواند از یکی از دو روش ذیل اقدام نماید :

در برخی موارد جراح معالج ، یک برش خطی در قسمت زیرین خط مژه پلک پایین بیمار ایجاد نموده و بدین ترتیب از طریق این برش ، اقدام به خارج کردن چربی اضافی موجود در پلک تحتانی بیمار می نماید.

گاهی اوقات نیز جراح با ایجاد شکافی در بخش داخل پلک تحتانی بیمار ، اقدام به جابجایی چربی نموده و پف پلک ها را برطرف می کند.

در جراحی پلک پایین ، معمولا برای بستن برش های جراحی از نخ های ظریف و چسبنده ای موسوم به نخ بخیه نواری استفاده می شود که اغلب 7 روز پس از عمل باید توسط جراح معالج کشیده شوند.

اقدامات لازم قبل از جراحی پلک

علاقمندان به انجام جراحی زیبایی پلک ، در روز مشاوره عمل باید در خصوص داروهایی که مصرف می کنند ، بیماری خاصی که ممکن است به آن مبتلا باشند و نیز حساسیت های دارویی خود با جراح خویش صحبت نمایند و ایشان را از این موضوع آگاه سازند.

متقاضیان جراحی پلک باید دقت داشته باشند که مصرف داروهای ضدانعقاد خون ؛ مانند بروفن ، ژلوفن ، آسپرین و مواردی از این قبیل که رقیق شدن خون را به دنبال دارند و می توانند سبب افزایش احتمال خونریزی در حین عمل شوند ؛ از دو هفته قبل از عمل ، ممنوع است.

پزشک متخصص ، قبل از جراحی پلک برای بیمار آزمایشات مخصوصی را در راستای اطمینان از سلامت بیمار تجویز می نمایند که بیمار موظف است قبل از روز عمل نسبت به انجام آن ها اقدام نموده و ماحصل آن را در اختیار جراح خود قرار دهد.

جراحی زیبایی پلک

آیا جراحی زیبایی پلک عوارض دارد ؟

قاعدتا انتخاب یک جراح مجرب و توانمند ، می تواند تا حد قابل توجهی از بروز عوارض هر عمل جراحی بکاهد ؛ این مسئله در مورد جراحی زیبایی پلک نیز صدق می کند.

از این رو به افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی پلک دارند توصیه می شود ؛ جهت پیشگیری از عوارض این عمل جراحی و نیز دستیابی به نتیجه قابل قبول از آن ، حتما یک جراح پلک کارآزموده و ماهر را انتخاب نمایند.

به هر حال جراحی پلک نیز همچون دیگر جراحی ها ، ممکن است با عوارضی همراه گردد که برخی از شایع ترین آن ها عبارتند از :

  • بروز عفونت یا خونریزی در موضع عمل
  • اختلال بینایی زودگذر
  • باقی ماندن جای زخم جراحی

هزینه جراحی پلک

در حالت کلی هزینه جراحی زیبایی پلک تحت تاثیر عوامل متعددی می باشد ؛ از این رو اشخاصی که قصد اطلاع دقیق از هزینه این جراحی را دارند ، باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا پس از انجام آنالیزها و معاینات لازم ، هزینه دقیق این عمل ؛ مشخص گردد.

پاسخ

3 + 6 =

Call Now Buttonتماس با دکتر