جراحی سینوس

عمل جراحی سینوس

سینوزیت مزمن ، نوعی بیماری است که منجر به اختلال در عملکرد راه های تنفسی می گردد. امروزه این بیماری از طریق جراحی سینوس قابل درمان می باشد. طی جراحي سينوس بافت های سینوسی که دچار اختلال شده اند حذف شده و بدین ترتیب بیمار درمان می گردد.

در حال حاضر ، روش آندوسکوپیک سینوس به منظور درمان سینوزیت مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی آندوسکوپیک سینوس ، نیازی به ایجاد برش نداشته و بسته به وضعیت بیمار تحت بی حسی موضعی و در برخی موارد تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

این جراحی به وسیله ابزاری موسوم آندوسکوپ انجام می شود ؛ آندوسکوپ میدان دید جراح را وسیع کرده و قدرت مانور وی را بیشتر می کند ؛ تا جایی که جراح می تواند به کمک آن هر مانعی که سبب انسداد مجاری سینوسی شده و پولیپ ها و مخاط بینی را مسدود نموده ، برداشته و راه سینوس ها را باز کند.

جراحی سینوس

سینوس چیست و در کجا قرار دارد ؟

به طور طبیعی ، حفره هایی فرو رفته تحت عنوان سینوس در نقاطی از صورت اعم از پشت بینی ، استخوان گونه و مجاورت چشم وجود دارند.

این سینوس ها حاوی مخاطی هستند که به وسیله آن هوایی که از طریق تنفس به بدن راه می یابد را تمیز ، گرم و مرطوب نگاه می دارند.

در صورتی که عاملی ، مانع از تخلیه طبیعی مخاط از درون سینوس ها گردد ؛ سبب بروز التهاب در سینوس ها شده و به دنبال آن فرد مبتلا به سینوزیت خواهد شد.

از این رو شاهد خواهیم بود که علائمی از قبیل انسداد بینی ، احساس فشار در ناحیه صورت و نشت ترشحاتی غلیظ از داخل بینی متوجه فرد مبتلا به سینوزیت می گردد.

آیا سینوزیت قابل درمان است ؟

اشخاصی که دچار بیماری سینوزیت هستند ، می بایست جهت درمان آن به پزشک متخصص جراحی گوش و حلق و بینی رجوع کنند تا تحت درمان قرار گیرند.

در قدم اول از طریق شستشوی بینی و دارودرمانی ، اقدام به درمان این بیماری صورت می پذیرد.

در مراحل بعدی چنانچه تجویز دارو و شستشوی بینی ، پاسخگو نباشد ، انجام جراحی سینوس در راستای درمان فرد مبتلا به سینوزیت ضرورت خواهد یافت.

سخن آخر

دکتر علیپور جراح و متخصص گوش وحلق و بینی ارومیه ، با اتکا بر علم خود و اشراف کاملی که بر تمامی تکنیک های نوین دنیا در حوزه جراحی گوش و حلق و بینی دارند ؛ قادر به یاری مراجعین خود در راستای دریافت بهینه ترین خدمات درمانی می باشند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر