جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی یا اصطلاحا پزشک ENT ، صلاحیت تشخیص و درمان بیماری های گوش ، حلق ، بینی ، حنجره ، سینوس ها ، پولیپ بینی و تومورهای سر و گردن را داراست. ( جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ارومیه )

بسیاری از افراد به دلیل ابتلا به بیماری ها و ناراحتی های مرتبط با گوش ، حلق و بینی خود با مشکلات عدیده ای مواجه هستند ؛ از این رو جهت تشخیص صحیح و درمان این اختلالات ، همواره به دنبال یافتن یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مجرب و کارآزموده می باشند.

وظایف جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

وظایف جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به شرح ذیل می باشد :

  • گوش

متخصص گوش و حلق و بینی ؛ باید توانایی تشخیص دقیق و درمان بیماری های گوش اعم از کم شنوایی ، سفت شدن استخوانچه گوش ، پارگی پرده گوش و به طور کلی اختلالات حادّ داخلی و خارجی گوش را دارا باشد.

  • بینی

می بایست از قدرت تشخیص صحیح بیماری های مربوط به بینی ؛ همچون پولیپ ، اختلالات سینوسی ، آلرژی و مواردی از این دست و نیز درمان آن برخوردار باشد.

  • حلق و حنجره

باید مهارت صحیح تشخیص و درمان بیماری ها و ناراحتی های مرتبط با حلق و حنجره نظیر تیروئید ، اختلال در بلع غذا ، اشکال در تکلم و غیره را داشته باشد.

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

  • سر و گردن

در راستای تشخیص و درمان بیماری های سر و گردن ، اختلالات عصبی جمجمه و به طور کلی مواردی که منجر به بروز اشکال در سیستم بینایی ، شنوایی و حتی بویایی می گردند توانایی لازم را داشته باشد.

لازم به ذکر است که ممکن است مواردی چون بیماری های ویروسی ، سرطان یا تصادف ؛ منشأ اختلالات سر و گردن باشند.

لذا پزشک متخصص ، به منظور تشخیص قطعی عامل بیماری آزمایشاتی را در راستای بررسی بیماری های ویروسی و یا سرطان تجویز خواهند نمود.

ناگفته نماند که جراح و متخصص گوش و حلق و بینی از توانایی بررسی و درمان تومورهای سرطانی و غیرسرطانی سر و گردن ، گلو و حنجره ، بینی و سینوس ها ، تیروئید و پاروتید و نیز درمان سرطان حنجره برخوردار است.

ویژگی های متخصص گوش و حلق و بینی

  • یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب می بایست صبور بوده و شرح حال بیمار را به دقت گوش کرده و مورد توجه قرار دهد.
  • باید زمان کافی جهت معاینه و آنالیز بیمار و نیز مشاوره به وی اختصاص دهد.
  • از همه مهم تر این که یک جراح گوش و حلق و بینی خوب ، هرگز منافع مالی خویش را در وهله اول اهمیت قرار نداده و سلامت بیمار برای وی در اولویت خواهد بود.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر