مراقبت های بعد از جراحی پلک

نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : جراحی زیبایی پلک نیز همچون دیگر اعمال جراحی ، دارای دوران نقاهت می باشد و طی این دوران می بایست یکسری دستورالعمل های مراقبتی رعایت گردد.

این مراقبت ها منجر به تسریع فرآیند بهبودی و جلوگیری از عوارض احتمالی جراحی شده و همچنین فرد را در بهتر سپری نمودن دوران نقاهت یاری خواهند کرد.

افراد علاقمند به انجام جراحی پلک می توانند با مطالعه مقاله پیش رو بر میزان آگاهی خود نسبت به مراقبت های بعد از جراحی پلک ، افزوده و دوره نقاهت خود را به خوبی پشت سر بگذارند.

دوره نقاهت جراحی پلک

  • طول دوره نقاهت و مدت زمان بهبودی بعد از جراحی پلک با توجه به وضعیت جسمی و نیز میزان رعایت مراقبت های پس از جراحی ، در هر فردی متفاوت است.

اما به طور کلی معمولا همه افراد بعد از جراحی پلک حدودا به 7 الی 10 روز استراحت نیاز دارند تا بهبودی نسبی خود را باز یافته و قادر به بازگشت به محل کار و انجام فعالیت های روتین خود گردند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

  • در راستای جلوگیری از بروز درد و همچنین ممانعت از پیشروی درد ناشی از جراحی پلک ، پزشک معالج شما برای تان داروهای مسکن تجویز می نماید که می بایست رأس ساعت مقرر ، آن ها را به مصرف رسانده و از مصرف خودسرانه هر گونه دارو بدین منظور اجتناب نمایید.
  • انجام هر نوع فعالیت و ورزش سنگین بدنی که موجب بالا رفتن فشار خون شده و در پی آن به چشم ها فشار وارد شود ؛ حداقل به مدت 7 تا 10 روز بعد از عمل ، ممنوع می باشد.
  • شستن صورت و استحمام از 48 ساعت پس از عمل بلامانع است ، البته باید دقت داشته باشید که هیچ گونه فشاری بر روی چشم ها وارد نکنید.
  • انجام فعالیت هایی که نیاز به تمرکز بالای چشم دارند ؛ از قبیل تماشای تلویزیون ، مطالعه کردن ، نگاه کردن به صفحه کامپیوتر ، موبایل و تبلت تا 1 هفته بعد از جراحی پلک ممنوع است.
  • توصیه می شود تا پایان دوره نقاهت ، از قرار گیری در معرض باد و نور مستقیم خورشید اجتناب نمایید و در صورتی که مجبور به بیرون رفتن از منزل شدید حتما از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

از بین بردن ورم بعد از عمل پلک

مواجهه با تورم و قرمزی در ناحیه چشم ها بعد از جراحی زیبایی پلک ، مسئله ای طبیعی است و به مرور برطرف می گردد.

شما می توانید جهت جلوگیری از تشدید ورم و کبودی پلک ها ، تا 72 ساعت بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده کرده و پس از 72 ساعت می توانید از کمپرس گرم استفاده نمایید.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی پلک

خوابیدن در حالت صحیح بعد از جراحی پلک ، از دستورات مراقبتی مهم این جراحی به شمار می رود و در کاهش میزان تورم عمل بسیار تاثیر گذار است.

لذا توصیه می شود افراد بعد از جراحی پلک ، در حالتی بخوابند که به صورت و چشم آن ها فشار وارد نشود و همچنین سر خود را با استفاده از چند بالش نسبت به سطح بدن بالاتر قرار دهند.

عوارض جراحی پلک

قاعدتا مراجعه به یک جراح پلک مجرب و چیره دست و انجام جراحی پلک نزد ایشان ، نه تنها به حصول نتایج بهینه خواهد انجامید ؛ بلکه از بروز عوارض جدی ناشی از جراحی نیز پیشگیری به عمل خواهد آورد.

تنها ممکن است برخی عوارض شایع و معمول جراحی ؛ نظیر تاری دید ، احساس درد در پلک ها ، اشک ریزش و احساس آفتاب سوختگی در پلک ها بروز کند که جای نگرانی نیست ؛ زیرا تمامی این موارد موقتی بوده و با رعایت اصولی مراقبت های بعد از جراحی پلک ، می توان آن ها را کنترل نموده و دوره نقاهت را به سهولت پشت سر گذاشت.

پاسخ

دوازده + چهارده =

Call Now Buttonتماس با دکتر