مراقبت های بعد از جراحی گوش

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش : جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی جراحی زیبایی است که به تغییر سایز و اصلاح حالت گوش ها می انجامد و افزایش اعتماد به نفس را به دنبال دارد.

نتیجه این جراحی در صورتی رضایت بخش بوده و به موفقیت خواهد انجامید که فرد ، مراقبت های بعد از جراحی گوش را به درستی رعایت نماید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

کاربردهای جراحی زیبایی گوش

افرادی که از گوش های بیرون زده برخوردارند ، گوش هایی نامتقارن دارند یا دارای گوش هایی بزرگ تر از حد معمول هستند ؛ می توانند با انجام جراحی زیبایی گوش و صاف کردن لاله گوش ، فاصله گوش ها را نسبت به سر خود نزدیک تر کرده و به این ترتیب برجستگی گوش های خود را از بین ببرند ، همچنین به کمک این جراحی می توان عدم تقارن گوش ها را تصحیح و سایز گوش ها را نیز اصلاح نمود و اندازه ای متناسب به آن ها بخشید.

مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی

با توجه به تاثیر قابل توجهی که رعایت صحیح مراقبت های بعد از جراحی گوش در نتیجه این جراحی دارد ، لازم می دانیم تا در این مقاله به شرح مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی بپردازیم.

در ابتدا لازم به ذکر است که بعد از عمل جراحی گوش ، پزشک اقدام به قرار دادن پانسمانی بر روی گوش های بیمار می نماید تا بدین ترتیب علاوه بر مراقبت از آن ها در برابر ضربه و فشار ، به حفظ فرم جدید گوش ها نیز کمک کند.

بیمار موظف است تا روزی که پزشک توصیه کرده ( 5 الی 7 روز ) از پانسمان قرار داده شده بر روی گوش های خود مراقبت کرده و از خیس کردن آن ها و حمام کردن اجتناب نماید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

پس از این بازه زمانی ، پزشک معالج اقدام به برداشتن پانسمان از روی گوش بیمار خواهد کرد و بعد از آن ، بیمار مجاز به استحمام خواهد بود.

در صورتی که از بخیه های جذبی استفاده شده باشد نیازی به کشیدن آن نخواهد بود ؛ اما چنانچه جهت بستن برش های جراحی ، بخیه های غیر قابل جذب مورد استفاده قرار گرفته باشند ، می بایست حتما توسط پزشک متخصص و در روز مشخص شده کشیده شوند.

تجمع خونابه بعد از عمل گوش امری طبیعی است و مشکلی پیش نخواهد آورد ؛ اما توصیه می شود جهت پیشگیری از بروز هر گونه خطر یا عارضه احتمالی ، طی دوره های منظم زمانی به پزشک معالج مراجعه گردد.

پاسخ

1 × 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر