مراقبت های بعد از جراحی گوش

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش : جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی جراحی زیبایی است که به تغییر سایز و اصلاح حالت گوش ها می انجامد و افزایش اعتماد به نفس را به دنبال دارد.

نتیجه این جراحی در صورتی رضایت بخش بوده و به موفقیت خواهد انجامید که فرد ، مراقبت های بعد از جراحی گوش را به درستی رعایت نماید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

کاربردهای جراحی زیبایی گوش :

افرادی که از گوش های بیرون زده برخوردارند ، گوش هایی نامتقارن دارند یا دارای گوش هایی بزرگ تر از حد معمول هستند ؛ می توانند با انجام جراحی زیبایی گوش و صاف کردن لاله گوش ، فاصله گوش ها را نسبت به سر خود نزدیک تر کرده و به این ترتیب برجستگی گوش های خود را از بین ببرند ، همچنین به کمک این جراحی می توان عدم تقارن گوش ها را تصحیح و سایز گوش ها را نیز اصلاح نمود و اندازه ای متناسب به آن ها بخشید.

مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی :

با توجه به تاثیر قابل توجهی که رعایت صحیح مراقبت های بعد از جراحی گوش در نتیجه این جراحی دارد ، لازم می دانیم تا در این مقاله به شرح مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی بپردازیم.

در ابتدا لازم به ذکر است که بعد از عمل جراحی گوش ، پزشک اقدام به قرار دادن پانسمانی بر روی گوش های بیمار می نماید تا بدین ترتیب علاوه بر مراقبت از آن ها در برابر ضربه و فشار ، به حفظ فرم جدید گوش ها نیز کمک کند.

بیمار موظف است تا مراقبت های بعد از جراحی گوشروزی که پزشک توصیه کرده ( 5 الی 7 روز ) از پانسمان قرار داده شده بر روی گوش های خود مراقبت کرده و از خیس کردن آن ها و حمام کردن اجتناب نماید.

پس از این بازه زمانی ، پزشک معالج اقدام به برداشتن پانسمان از روی گوش بیمار خواهد کرد و بعد از آن ، بیمار مجاز به استحمام خواهد بود.

در صورتی که از بخیه های جذبی استفاده شده باشد نیازی به کشیدن آن نخواهد بود ؛ اما چنانچه جهت بستن برش های جراحی ، بخیه های غیر قابل جذب مورد استفاده قرار گرفته باشند ، می بایست حتما توسط پزشک متخصص و در روز مشخص شده کشیده شوند.

تجمع خونابه بعد از عمل گوش امری طبیعی است و مشکلی پیش نخواهد آورد ؛ اما توصیه می شود جهت پیشگیری از بروز هر گونه خطر یا عارضه احتمالی ، طی دوره های منظم زمانی به پزشک معالج مراجعه گردد.

پاسخ

8 − 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر